تغییر زمان برگزاری مجمع ملی سلامت

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱/۲۹ | 
زمان برگزاری  مجمع ملی سلامت  واختتامیه جشنواره تعهد و مسئولیت اجتماعی سلامت  متعاقباً به اطلاع خواهد رسید 

دفعات مشاهده: 1829 بار   |   دفعات چاپ: 41 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

کمیته داوری جشنواره تعهد و مسئولیت اجتماعی سلامت

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۲/۱۹ | 
کمیته داوری جشنواره تعهد و مسوولیت‌پذیری اجتماعی سلامت برای ارزیابی تعهد و مسوولیت دستگاه‌های ثبت‌نام‌کننده در جشنواره کار خود را از چهارشنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ شروع کرد. 
✅در این مرحله از داوری و در قالب یک کارگاه آموزشی از کلیه مراکز تحقیقات مولفه‌های اجتماعی سلامت یا معاونت‌های اجتماعی یک نفر نماینده دعوت شده بودند تا در کنار داوران اصلی و در قالب کمیته، علاوه بر آموزش به صورت ناظر به امر داوری نظارت کنند تا از سال آینده، خود مسوولیت داوری جشنواره را در منظقه خود به عهده بگیرند. 
✅این برنامه پنج‌شنبه و جمعه نیز در سالن‌های مرکز همایش‌های بین‌المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران ادامه داشت
 

دفعات مشاهده: 1672 بار   |   دفعات چاپ: 51 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

برگزاری سمینار آموزشی سراسری آشنایی با جشنواره وابزار ارزیابی تعهد ومسئولیت اجتماعی سلامت

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ | 

دفعات مشاهده: 2064 بار   |   دفعات چاپ: 77 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

نشست هماهنگی مجمع ملی سلامت و جشنواره تعهد و مسئولیت اجتماعی با تعدادی از روسا و اعضای هیئت علمی مراکز تحقیقات SDH و مسئولان مولفه های اجتماعی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۰/۱۰ | 

نخستین نشست هماهنگی با موضوع برگزاری مجامع سلامت و جشنواره تعهد و مسئولیت اجتماعی سلامت با روسا و اعضای هیئت علمی مراکز تحقیقات SDH و همچنین مسئولان حوزه مولفه های اجتماعی سلامت دانشگاه های علوم پزشکی از ساعت 8/30 تا 14/30 روز شنبه 9 دی ماه 1396 در محل مرکز تحقیقات بهداشت کار دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.
در این نشست که 39 نفر از دانشگاه های  علوم پزشکی اراک، اهواز، البرز، ایران، تهران، تبریز، بابل، دزفول، ساوه، قم، لرستان، گیلان، کرمان، مشهد، هرمزگان، همدان، یاسوج و یزد حضور داشتند؛ آقای دکتر فرشاد قائم مقام معاونت اجتماعی ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان در خصوص برنامه های معاونت اجتماعی برای اجتماعی کردن سلامت نکاتی را یادآور شدند. ایشان با اشاره به هدف از برگزاری مجامع ملی و استانی سلامت و جشنواره مولفه های اجتماعی سلامت؛ بر نقش جشنواره برای توانمندسازی مدیران و مسئولان سازمان ها برای ایفای نقش موثرتر برای مسئولیت پذیری و پاسخگویی دستگاه های بیرون نظام سلامت تاکید کردند.
در ادامه گزارشی از تاریخچه و نحوه شکل گیری جشنواره و طراحی ابزار ارزیابی ارایه، و اعضای کمیته علمی جشنواره شواهد علمی بکار رفته در طراحی "ابزار سنجش مسئولیت پذیری و پاسحگویی اجتماعی برای سلامت"
 به عنوان ابزار ارزیابی جشنواره تعهد و مسئولیت اجتماعی را برای مشارکت کنندگان در نشست تبیین نمودند. سپس حاضرین در دو گروه یک برنامه کوتاه ارزیابی و داوری را با اعضای کمیته علمی جشنواره تمرین نمودند. 
آلبوم تصاویر 

دفعات مشاهده: 2500 بار   |   دفعات چاپ: 96 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

برگزاری کارگاه آموزشی مفاهیم علمی مولفه های اجتماعی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۰/۴ | 
کارگاه آزموشی مفاهیم علمی مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت _ تاریخ برگزاری: 1396/10/02

دفعات مشاهده: 2326 بار   |   دفعات چاپ: 102 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

دومین جشنواره مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت نخستین نشست کمیته اجرایی (نماینگان دستگاه/ سازمان ها برگزار شد.

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۹/۱۳ | 
دبیرخانه جشنواره:

نخستین نشست کمیته اجرایی (نمایندگان وزارت‌خانه‌ها، نهادها و سازمان‌ها) برای برگزاری دومین جشنواره ملی مولفه‌های اجتماعی موثر بر سلامت به ریاست دکتر سید محمدهادی ایازی، معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امروز، سه‌شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶، برگزار شد.

به گزارش پایگاه معاونت اجتماعی وزارت بهداشت؛ در آغاز نشست، دکتر ایازی گزارشی از مجمع ملی سلامت و مجامع استانی و شهرستانی برگزار شده در سطح کشور و دست‌آوردهای آن به حاضران داد.

سپس دکتر علی‌اصغر فرشاد، مدیرکل مولفه‌های اجتماعی موثر بر سلامت، از کارهای انجام‌شده تاکنون و پیشینه موضوع گزارشی کامل در قالب یک پاورپوینت ارایه کرد.

در ادامه شرکت‌کنندگان در نشست به ارایه نظرات خود و بحث و بررسی درباره مسایل مطروحه پرداختند که از سوی دکتر ایازی و همکاران پاسخ داده شد.

در پایان نظرات و مباحث مطروحه در نشست از سوی دکتر ایازی جمع‌بندی و مصوباتی به شرح زیر اعلام شد: ضمن تشکر از کلیه دستگاه‌های اجرایی همکار در برگزاری نخستین جشنواره مولفه‌های اجتماعی موثر بر سلامت، از کلیه اعضا انتظار می‌رود برای برگزاری هر چه بهتر جشنواره دوم با حساسیت لازم موضوعات و جلسات مرتبط را دنبال نمایند. ۱-جشنواره دوم در مقیاس ملی و در قالب مجمع ملی سلامت برگزار خواهد شد و فقط گزارش سیاست‌گذاری‌ها و عمل‌کرد هر دستگاه در این حوزه باید ارایه شود. ۲-از کلیه دستگاه‌های اجرایی انتظار می‌رود که وفق دستور ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران مبنی بر برگزاری مجامع استانی و شهرستانی سلامت، طی بخش‌نامه‌ای به ادارات کل استان‌ها اعلام شود که در جشنواره مولفه‌های اجتماعی موثر بر سلامت استان‌ها و شهرستان‌ها شرکت و عمل‌کرد خود را در قالب سامانه‌های مربوطه در سطح استان ثبت کنند. ۳-جشنواره دوم فقط در مقیاس ملی و استانی و در سال‌های آتی به صورت شهرستانی نیز برگزار خواهد شد. ۴-جشنواره دوم در هفته سلامت سال ۱۳۹۷ (هفته اول اردیبهشت) برگزار و سال‌های آتی نیز در همین زمان برگزار خواهد شد. ۵-جشنواره‌های استانی باید بر اساس ظرفیت دانشگاه‌ها و با هماهنگی کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان در ۶ ماهه دوم سال ۱۳۹۶ برگزار شود. ۶-از هر استان ۳ دستگاه برتر بر مبنای معیارهای تعیین‌شده، به دبیرخانه مرکزی اعلام تا پس از ارزش‌یابی، دستگاه‌های برتر استانی در جشنواره ملی معرفی شوند. ۷-معاونت اجتماعی دانشگاه‌ها با استفاده از ظرفیت مراکز تحقیقات S.D.H. متولی برگزاری جشنواره و ارزش‌یابی دستگاه‌ها هستند. ۸-ریاست مجمع استانی سلامت بر عهده استاندار است و کارگروه سلامت و امنیت غذایی هر استان، نقش هماهنگ‌کننده میان دستگاه‌ها را در برگزاری مجمع استانی سلامت و جشنواره مربوطه بر عهده خواهد داشت. ۹-از دستگاه‌های برتر استانی در مجمع استانی سلامت تقدیر و در رسانه‌ها و مطبوعات کشور نیز منعکس شود. ۱۰-جلسات کمیته اجرایی تا زمان برگزاری جشنواره، ماهی یک بار برگزار شود. ۱۱-کارگاه‌های آموزشی کارشناسان برای تکمیل فرم‌ها و پاسخ‌گویی به سوالات، توسط دستگاه‌ها با هماهنگی دبیرخانه جشنواره در سطوح ملی و استانی برگزار شود. ۱۲-کلیه دستگاه‌های اجرایی در مقیاس ملی به جلسات کمیته اجرایی جشنواره دعوت شوند. ۱۳-طی نامه‌ای از سوی وزیر محترم بهداشت به سایر وزرا و کلیه دستگاه‌های اجرایی، زمان جشنواره دوم مولفه‌های اجتماعی موثر بر سلامت (در هفته سلامت سال ۱۳۹۷) اعلام و درخواست شود که معاونان و سازمان‌های مربوطه، همکاری لازم را به عمل آورند. ۱۴-در جلسات ماهیانه کمیته اجرایی جشنواره، دستگاه‌ها گزارش تجارب و موارد موفق خود را ارایه کنند. ۱۵-معاون اجتماعی وزیر بهداشت یا قائم‌مقام ایشان برای تبیین مجمع ملی سلامت و جشنواره عوامل اجتماعی موثر بر سلامت در جلسات شورای معاونان وزارت‌خانه‌ها طبق هماهنگی و برنامه‌ریزی‌های مربوطه حضور پیدا می‌کنند. ۱۶-دبیرخانه موظف است کتاب نمونه موفق و فهرست عمل‌کرد موفق دستگاه‌ها در حوزه مولفه‌های اجتماعی بر سلامت را تنظیم، چاپ و منتشر کند. ۱۷-گزارش عمل‌کرد دستگاه‌ها با تاکید بر عملکرد سال جاری و برنامه‌های نوآورانه تنظیم گردد. ۱۸-با توجه به مصوبه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی مبنی بر ارزیابی استانداران و فرمانداران در حوزه سلامت، برگزاری مجمع استانی سلامت و جشنواره عوامل اجتماعی موثر بر سلامت در ارزش‌یابی عمل‌کرد ایشان لحاظ می‌گردد.


دفعات مشاهده: 2504 بار   |   دفعات چاپ: 104 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

دومین نشست کمیته اجرایی (نمایندگان دستگاه ها/سازمان ها) برگزاری دومین نشست بین‌بخشی مجمع ملی سلامت و جشنواره تعهد و مسئولیت اجتماعی سلامت سال ۱۳۹۷

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۹/۱۳ | 
دبیرخانه جشنواره:

دومین نشست بین‌بخشی مجمع ملی سلامت و جشنواره تعهد و مسوولیت اجتماعی سلامت سال ۹۷ با حضور دکتر ایازی معاون اجتماعی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، دکتر فرشاد دبیر علمی مجمع ملی سلامت، دکتر ناصری پور رییس دانشگاه و نمایندگان نهادها و سازمان‌های مختلف روز شنبه ۴ آذر ۹۶ در طبقه ۷ ستاد مرکزی دانشگاه علوم‌پزشکی ایران برگزار شد.

به گزارش پایگاه معاونت اجتماعی وزارت بهداشت؛ در این نشست، دکتر ایازی تاریخ برگزاری دومین مجمع ملی سلامت و جشنواره تعهد و مسوولیت اجتماعی سلامت را روز ۳ اردیبهشت سال ۹۷ اعلام کرد.

وی افزود: در راستای برگزاری دومین مجمع ملی سلامت و جشنواره تعهد و مسوولیت اجتماعی سلامت در اردیبهشت ۹۷، مجامع استانی سلامت در زمستان ۹۶ برگزار می‌شود. ایشان از نمایندگان دستگاه‌ها خواستار طرح موضوع در سازمان‌های ذیربط و پیگیری تکالیف مربوط به این مجمع در شورای معاونین دستگاه‌های شد.

در ادامه دکتر فرشاد دبیر علمی مجمع ملی سلامت، با اشاره به مکاتبات دفتر رییس جمهور در خصوص برگزاری مجامع استانی، یادآور شد: برگزاری مجمع ملی و مجامع استانی نیازمند حمایت همه جانبه همه دستگاه‌های ملی و استانی است تا بتوان زمینه اجتماعی کردن سلامت را فراهم کرد.

پس از آن دکتر مطلبی قاین، دبیر اجرایی مجمع و جشنواره ضمن اشاره به فرآیند برگزاری مجمع و جشنواره سال گذشته؛ نکات قابل توجه در خصوص مفهوم مجمع و تفاوت‌های مجمع‌های شهر، استان و ملی را بیان کرده و از نمایندگان دستگاه‌ها درخواست کرد در خصوص ورود سازمان‌های زیر مجموعه دستگاه‌ها به جشنواره تعهد و مسوولیت اجتماعی سلامت اطلاع‌رسانی کنند.

در این جلسه نمایندگان سازمان‌ها و نهادهای مختلف، پیشنهادات خود را برای بهبود فرآیندهای اجرایی مجمع ملی سلامت و جشنواره ارایه دادند.

در این نشست مصوب شد نامه فراخوان دستگاه‌ها از دفتر وزیر بهداشت برای وزارت خانه‌ها و دستگاه‌ها ارسال و فرآیند ورود دستگاه‌ها و سازمان‌های تابعه آن‌ها با همکاری نمایندگان دستگاه‌ها و دبیرخانه پیگیری شود.

همچنین، مقرر شد فرم‌های ارزیابی مولفه‌های اجتماعی سلامت برای سازمان‌ها ارسال شود و باتوجه به چارچوب سنجش، نهادها موظفند تا نیمه بهمن ماه مستندات خود را به دبیرخانه مجمع ارسال کنند. دبیرخانه جشنواره اعلام کرد برای آشنایی نمایندگان و مجریان تهیه اظهارنامه در سازمان‌ها، دوره‌های آموزشی توسط دبیرخانه جشنواره مرکز تحقیقات بهداشت کار دانشگاه علوم‌پزشکی ایران انجام می‌شود.

 


دفعات مشاهده: 3326 بار   |   دفعات چاپ: 120 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

بیانیه اولین مجمع ملی سلامت

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۱۱ | 

هشتم اسفند ماه 1395

بیانیه اولین مجمع ملی سلامت

(همه برای سلامت، سلامت برای همه)

شرکت کنندگان در این مجمع که نمایندگان سطوح مختلف مدیریتی , و  بخش های مختلف دولتی, و غیر دولتی و شهروندان کشور عزیز ایران هستند  تاکید می نمایند که:

سلامت  حق شهروندی است.

سلامت یک حق همگانی و اساس یک زندگی مولد است. سلامت یک هدف اجتماعی و از جمله اولویت های مهم کشور است. اهمیت  و اولویت سلامت در قانون اساسی کشور, سیاست های ابلاغی سلامت از سوی مقام معظم رهبری، برنامه توسعه ششم، و سند حقوق شهروندی  به خوبی تبیین گردیده است.  تشکیل این مجمع  به عنوان بازوی مشورتی موثری برای شورای عالی سلامت و امنیت غذایی مورد تاکید است.   

مشارکت همگانی برای تامین، حفظ و ارتقای سلامت ,اصلی حیاتی است.

اسناد بین المللی مرتبط با ارتقای سلامت بیانگر این واقعیت است که جلب مشارکت موثر گروه های مختلف مردم و همه بخش های جامعه، از مرحله تعیین مشکل در سطح محلی تا پیشنهاد راه حل , اجرا و ارزشیابی برنامه های ارتقای سلامت درسطح ملی امری اجتناب ناپذیر است. لذا نظام مدیریت  سلامت کشور باید تفویض اختیار و مسئولیت به مردم  در حوزه سلامت را در اولویت قرار دهد و تشکیل مجمع ملی سلامت , گامی ارزشمند در تبلور این رویکرد  می باشد.

سلامت  مسئولیت همه افراد جامعه و بخشهای مختلف توسعه  است.

با توجه به  نقش موثر عوامل متعدد اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، محیط زیستی و فرهنگی بر سلامت, عملکرد مناسب همه افراد و سازمانها  اعم از فرد، گروه ، کانون ، سمن، شورا،  انجمن علمی یا صنفی، موسسه آموزشی، پژوهشی، خدماتی، ،فرهنگی، ورزشی، خیریه ،  رسانه , دولتی و خصوصی و عمومی ، بر سلامت مردم و محیط زیست نقش به سزایی دارند. لذا همه در قبال سلامت خود و دیگران مسئول بوده و باید پاسخگو باشند.

فرهنگ سازی و تامین حمایت های قانونی از مبانی اصلی نهادینه سازی  مسئولیت پذیری و پاسخگویی اجتماعی برای سلامت است.

نهادینه سازی مجمع ملی سلامت و به تبع آن مجامع استانی سلامت، برگزاری جشنواره ملی مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت، ارزیابی سلامت محوری عملکرد استانداران به عنوان افراد محوری در ارتقای سلامت ,  همراه با  اجرای برنامه های آموزشی به فرهنگ سازی و تامین حمایت های قانونی برای سلامت کمک شایانی می نماید.

پیشنهادات نخستین مجمع ملی سلامت هشتم اسفند ماه 1395

 1. دبیرخانه شورایعالی سلامت موظف است با تشکیل کارگروه های بین بخشی نسبت به تدوین اساسنامه مجمع و برنامه عملیاتی اقدام و به تصویب شورایعالی سلامت برساند.
 2. دبیرخانه شواریعالی سلامت موظف است ضمن پیگیری اجرای برنامه های مصوب گزارش پیشرفت را در مجمع سال آینده ارائه نماید.
 3. دبیرخانه شورایعالی سلامت موظف است با همکاری دبیرخانه جشنواره مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت نسبت به اجرای سالیانه جشنواره پیگیری های لازم را بعمل آورد.
 4. اجرای قانون پیوست سلامت فرصتی برای همکاری های بین بخشی در ارتقای سلامت بوده، و دبیرخانه شورایعالی سلامت موظف است همه ساله ضمن پیگیری اجرای این قانون گزارش پیشرفت را به مجمع ملی ارائه نماید.

دفعات مشاهده: 5143 بار   |   دفعات چاپ: 176 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

برگزرای جشنواره مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۱۰ | 

دبیرخانه جشنواره
هشتم اسفندماه 1395:

جشنواره مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت هشتم اسفندماه 1395 همزمان با اولین مجمع ملی سلامت جمهوری اسلامی ایران در محل سالن بین المللی همایش های رازی _ دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد. در این مراسم از  22 سازمان برگزیده نشان ملی مسئولیت پذیری و پاسخ گویی و 9 سازمان برگزیده در محورهای مدل ارزیابی جشنواره تجلیل گردید.

سازمان های دریافت کننده تندیس مسئولیت پذیری و پاسخ گویی 《جشنواره مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت》

 • شرکت ملی نفت ایران برگزیده تندیس مسئولیت پذیری و پاسخ گویی
 • وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزیده تندیس مسئولیت پذیری و پاسخ گویی
 • وزارت نیرو برگزیده تندیس مسئولیت پذیری و پاسخ گویی
 • سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران برگزیده تندیس مسئولیت پذیری و پاسخ گویی
 • سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان برگزیده تندیس مسئولیت پذیری و پاسخ گویی
 • شرکت گروه بهداشتی فیروز برگزیده تندیس مسئولیت پذیری و پاسخ گویی
 • شرکت خودروسازی سایپا برگزیده تندیس مسئولیت پذیری و پاسخ گویی
 • شرکت کشت و صنعت نیشکر دهخدا برگزیده تندیس مسئولیت پذیری و پاسخ گویی
 • شرکت مدیریت تولید برق خلیج فارس برگزیده تندیس مسئولیت پذیری و پاسخ گویی
 • شرکت مجتمع کشاورزی ابراهیم آباد برگزیده تندیس مسئولیت پذیری و پاسخ گویی
 • شرکت مهندسی برق و الکترونیک کرمان تابلو برگزیده تندیس مسئولیت پذیری و پاسخ گویی
 • صنایع غذایی شیلانه برگزیده تندیس مسئولیت پذیری و پاسخ گویی
 • شرکت تعاونی 320 شفای کردستان برگزیده تندیس مسئولیت پذیری و پاسخ گویی
 • سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز برگزیده تندیس مسئولیت پذیری و پاسخ گویی
 • شرکت واحد اتوبوسرانی تهران برگزیده تندیس مسئولیت پذیری و پاسخ گویی
 • معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برگزیده تندیس مسئولیت پذیری و پاسخ گویی
 • شرکت برق منطقه ای مازندران برگزیده تندیس مسئولیت پذیری و پاسخ گویی
 • شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قزوین برگزیده تندیس مسئولیت پذیری و پاسخ گویی
 • شرکت اب منطقه ای اردبیل برگزیده تندیس مسئولیت پذیری و پاسخ گویی
 • شرکت هتل صفائیه یزد برگزیده تندیس مسئولیت پذیری و پاسخ گویی
 • شرکت دارویی برکت برگزیده تندیس مسئولیت پذیری و پاسخ گویی
 • بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برگزیده تندیس مسئولیت پذیری و پاسخ گویی


سازمان های برگزیده در هر محور:

 •  بنیاد برکت برگزیده محور دانش. 
 • شرکت مدیریت تولید برق خلیج فارس برگزیده محور دانش.
 • شرکت واحد اتوبوسرانی تهران برگزیده محور تعهد .
 • وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزیده محور مسئولیت پذیری  .
 • سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز برگزیده محور پاسخگویی.
 • شرکت تعاونی 320 شفای کردستان برگزیده محور تحقیق .
 • شرکت خودروسازی سایپا برگزیده محور تحقیق .
 • وزارت نیرو برگزیده محور اقدام .
 • شرکت گروه بهداشتی فیروز برگزیده محور اقدام.

گزارش تصویری جشنواره:

https://t.me/SDHfestival


دفعات مشاهده: 3523 بار   |   دفعات چاپ: 120 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

برگزاری جشنواره مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۱/۳۰ | 

دبیرخانه جشنواره:

جشنواره مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت همزمان با برگزاری اولین مجمع ملی سلامت جمهوری اسلامی ایران، " روز یک شنبه مورخ 08/12/1395 در مرکز بین المللی همایش های رازی " برگزار خواهد شد.

با تشکر


دفعات مشاهده: 3413 بار   |   دفعات چاپ: 113 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

تغییر زمان برگزاری جشنواره 08/12/1395

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۱/۲۶ | 

دبیرخانه جشنواره: 

جشنواره مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت روز یک شنبه مورخ 08/12/1395 برگزار خواهد شد.

مکان برگزاری طی اخبار آتی اطلاع رسانی خواهد شد.

با تشکر


دفعات مشاهده: 3406 بار   |   دفعات چاپ: 106 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

اختتامیه جشنواره سوم اسفند ماه برگزار خواهد شد.

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۱/۱۷ | 

دبیرخانه جشنواره مولفه های اجتماعی موثر سلامت :

بنا بر مصوبه شورای معین شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور، همزمان با برگزاری جشنواره مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت اولین "مجمع ملی سلامت جمهوری اسلامی ایران" نیز با دعوت از قریب به 1600 نفر از دست اندرکاران موثر بر سلامت کشور به شرح ذیل، برگزار می گردد.

 1. اعضای هیئت دولت، وزرا و معاونین عضو شورای عالی سلامت
 2. استانداران و اعضای کارگروه تخصصی سلامت استان ها
 3. اعضای کارگروه های تخصصی دبیرخانه شورا
 4. نمایندگان دستگاه های شرکت کننده در جشنواره مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت
 5. رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی و معاونین آنها (رئیس + بهداشتی + غذا و دارو+ اجتماعی )
 6. کارشناسان مسئول دانشگاه های علوم پزشکی (بهداشت حرفه ای - بهداشت محیط - مبارزه با بیماری ها- آموزش بهداشت و ارتقای سلامت)
 7. سمن های ملی سلامت 
 8. خیریه های ملی سلامت
 9. وزرای سابق بهداشت
 10. اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس
 11. رؤسای شورای اسلامی و شهرداران مراکز استان ها
 12. متولیان سلامت دستگاه های اجرایی
 13. اعضای اتاق های بازرگانی و روسای اتحادیه های صنفی
 14. معاونین و مدیران کل و کارشناسان ارشد ستادی وزارت بهداشت

لازم بذکر است فرآیند ارزیابی دستگاه ها و سازمان های متقاضی دریافت تندیس ملی مسئولیت پذیری و پاسخگویی اجتماعی برای سلامت به مراحل پایانی خود نزدیک شده است. گفتنی است مراسم اختتامیه این جشنواره و اعطای تندیس ها همزمان با برگزاری "مجمع ملی سلامت" در روز سوم اسفندماه 1395 در محل مرکز همایش های بین المللی رازی برگزار خواهد شد.

با تشکر

http://sdhfestival.iums.ac.ir

http://telegram.me/SDHfestival


دفعات مشاهده: 3459 بار   |   دفعات چاپ: 110 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

فراخوان حمایت و نمایشگاه دست آوردهای سازمان ها

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۱/۵ | 

دبیرخانه جشنواره:

" نمایشگاه دست آوردهای سلامت سازمان ها " همزمان با جشنواره مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت برگزار خواهد شد.

کلیه سازمان های علاقمند به حمایت و مشارکت در برگزاری این نمایشگاه با شماره 66517510 سرکارخانم سنگی تماس حاصل نمایید.

با تشکر 


دفعات مشاهده: 3387 بار   |   دفعات چاپ: 105 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

آغاز فرایند ارزیابی جشنواره

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۰/۲۵ | 

دبیرخانه جشنواره:

در سومین مرحله اجرای جشنواره مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت، فرآیند بررسی و تایید اظهارنامه های نهادها و سازمان های داوطلب دریافت "نشان ملی مسوولیت پذیری و پاسخ گویی اجتماعی برای سلامت" از ساعت 30/8 صبح روز پنجشنبه 23/10/95 در مرکز تحقیقات بهداشت کار دانشگاه علوم پزشکی ایران (دبیرخانه جشنواره) و با حضور دکتر علی اصغر فرشاد رییس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور و دبیر جشنواره و دکتر رسول یاراحمدی مدیر کل HSEE وزارت صنعت معدن و تجارت و هم چنین 23 نفر از اعضای کمیته علمی و ارزیابان جشنواره آغاز شد.  
دکتر فرشاد در افتتاحیه این بخش از جشنواره مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت، با اشاره به ثبت نام 304 نهاد و سازمان در سامانه جشنواره، اعلام کرد از این تعداد 95 نهاد و سازمان توانسته اند در مهلت تعیین شده اظهارنامه های خود را تکمیل کنند؛ که از امروز به مدت سه روز اعضای کمیته علمی و ارزیابان جشنواره در سه تیم تخصصی نسبت به بررسی و تطبیق شواهد ارایه شده با اظهارنامه های ارسال شده آن ها اقدام می کنند.
سپس دستورالعمل کلی نحوه ارزیابی شرح داده شد و شرکت کنندگان در سه کارگروه تقسیم شدند و هر کدام در سالن جداگانه به بررسی مستندات سازمان های دسته بندی شده در هر کارگروه پرداختند.

AWT IMAGE

AWT IMAGE

تشکیل کارگروه ها و بررسی مستندات:

پنج شنبه 23/10/1395 _  9 صبح الی 21

AWT IMAGE

جمعه 24/10/1395 _ 8:30 صبح الی 19

AWT IMAGE


دفعات مشاهده: 3496 بار   |   دفعات چاپ: 124 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

نحوه ویرایش اظهانامه ها

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۹/۱۷ | 

قابل توجه کلیه کاربران محترم

بمنظور ویرایش اطلاعات ثبت شده در بخش اظهارنامه از  مسیر ذیل اقدام نمایید.

ورود به ایمیل حاوی لینک دسترسی به اظهارنامه >>>  مشاهده و ویرایش فرم های تکمیل شده >>>  جمع آوری فرم های
نظام اطلاعاتی جامع- فرآیند خود ارزیابی >>>  فرم های پرشده >>> مشاهده/چاپ/ویرایش.

1)

AWT IMAGE

2)

AWT IMAGE

3)

AWT IMAGE

با تشکر 

دبیرخانه جشنواره


دفعات مشاهده: 3898 بار   |   دفعات چاپ: 114 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

عدم پذیرش مستندات سازمان ها خارج از فرمت درخواست شده

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۹/۱۴ | 

قابل توجه کلیه کاربران و نمایندگان سازمان ها:

با توجه به حجم بالای مستندات جهت بررسی در فرایند جشنواره، بدینوسیله مجددا تاکید می گردد دبیرخانه جشنواره به هیچ وجه مستندات خارج از چارچوب و فرمت ارائه شده را نخواهد پذیرفت.

لازم بذکر است دبیرخانه جشنواره هیچ گونه مسئولتی در قبال مستندات دریافتی خارج از فرمت ذکر شده نخواهد داشت. 

مشاهده فرمت ارائه شده: http://sdhfestival.iums.ac.ir/find.php?item=1.55.53.fa

با تشکر 

دبیرخانه جشنواره تعهد و مسئولیت اجتماعی سلامت


دفعات مشاهده: 3884 بار   |   دفعات چاپ: 141 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

آخرین مهلت ارسال اظهارنامه ها 15 دی ماه 1395.

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۹/۲ | 

با توجه به استقبال کم نظیر دستگاه ها و سازمان ها برای حضور در جشنواره مولفه های اجتماعی سلامت و درخواست های مکرر نمایندگان آنها برای ایجاد فرصت کافی جهت تکمیل و ارسال اظهار نامه های «نشان ملی مسئولیت پذیری و پاسخگویی اجتماعی برای سلامت»، آخرین مهلت ثبت نام و ارسال اظهارنامه تا پایان روز چهارشنبه مورخ ۱۵ دی ماه ۹۵ تمدید گردید.

 شایان ذکر است اختتامیه جشنواره نیز در اسفند ماه ۱۳۹۵ برگزار خواهد شد.

با تشکر 

دبیرخانه جشنواره


دفعات مشاهده: 3672 بار   |   دفعات چاپ: 113 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

راهنمای تکمیل اظهارنامه و ارسال مستندات.

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۹/۳ | 

فایل  آموزشی و  روش پرکردن اظهارنامه 

فایل آموزشی آشنایی با کتاب ابزار ارزیابی تعهد ومسئولیت اجتماعی  

با توجه به درخواست سازمانها و سوالات متداول جهت تکمیل هرچه بهتر سند ارزیابی جشنواره (اظهارنامه) نکات قابل توجه در فرایند تکمیل اظهارنامه در ذیل به تفسیر شرح داده خواهد شد. از کلیه سازمانهای متقاضی خواهشمند است بمنظور جلوگیری از بروز هر گونه مشکل در هر یک از فرایند های مورد نظر؛ ابتدا مراحل ثبت نام و سپس تکمیل اظهارنامه را مطالعه و سپس اقدام به تکمیل فرم های مربوطه نمایند.

ثبت نام:

 • مراحل ثبت نام را مطابق با فرایند بیان شده و به ترتیب آیتم های ذکر شده در سایت جشنواره: منوی نشان ملی > بخش ثبت نام ؛ تکمیل نمایید.
 • بعد از انجام مراحل ثبت نام تا پایان مرحله چهارم ؛ اطلاعات شما توسط دبیرخانه ی جشنواره تایید و لینک دسترسی به فرم اظهارنامه برای نماینده ی معرفی شده (ایمیل ثبت شده در مرحله اول) ارسال خواهد شد.

اقدامات درون سازمانی:

برای تکمیل و ارسال اظهارنامه ،نماینده ی معرفی شده توسط سازمان باید نسبت به انجام موارد ذیل اقدام نماید.

 1. تشکیل کارگروه های مربوطه در سازمان در شش محور اعلام شده
 2. دریافت فایل اظهارنامه و ارجاع به کارگروه های مربوطه به همراه راهنمای تکمیل اظهارنامه
 3. جمع آوری اطلاعات و مستندات از مسئولین کارگروه ها
 4. بازبینی در خصوص صحت اطلاعات دریافتی
 5. ورود اطلاعات از طریق فرم آنلاین اظهارنامه با استفاده از لینک دریافتی از طریق پست الکترونیک

تکمیل اظهارنامه:

برای ورود اطلاعات در فرم آنلاین لطفا به نکات ذیل توجه فرمایید :

 1. پاسخ سوالات محور دانش در فایل word مشابه با سوال مربوطه شماره گذاری شود.
 2. سوالات محور دانش، با کپی از فایل آماده شده Word و past در بخش پاسخ به هر سوال و سپس تایید؛ پاسخ داده خواهد.
 3. سوالات محور 2 تا 6 بصورت گزینه ای بوده و با انتخاب گزینه مورد نظر پاسخ داده خواهد شد.
 4. برخی از سوالات چند گزینه ای بوده و شما می توانید چند گزینه را انتخاب نمایید.
 5.  برخی از سوالات رتبه ای بوده و شما وضعیت موجود از سازمان خود را انتخاب خواهید نمود.
 6. در حین ثبت اطلاعات در فرم اظهارنامه لطفا به شماره سوال ها دقت فرمایید. شماره هر سوال مطابق با شماره سوالات در کتابچه چاپ شده بوده و کاملا مطابقت دارد. 
 7. برخی از سوالات مشابه سوال 1-2-2 (محور دوم تعهد، دسته سوال دوم ، بعد سلامت کارکنان) که توصیف سازمان را در دو گروه گزینه مورد سنجش قرار داده است بصورت تفکیک شده می باشد.
 8. مستندات هر سوال را با کمک تصویر های ضمیمه شده در بخش منوی نشان ملی > راهنمای ارسال اظهارنامه ؛ و یا مطابق با فایل ذیل (آیتم شماره 12) دسته بندی نمایید.
 9. سپس تمامی اطلاعات را به صورت فایل  Rar  ذخیره نمایید.
 10. نام فایل rar شده رو به نام سازمان تغییر دهید.
 11. فایل را به آدرس پست الکترونیک جشنواره sdhfestival.ir@gmail.comارسال نمایید. 
 12.  نمونه فایل ارسال مستندات:       ./files/site1/files/name_sazman.rar
 13. جهت دریافت راهنمایی بیشتر منوی نشان ملی > راهنمای ارسال اظهارنامه  مطالعه گردد.

با تشکر 

دبیرخانه جشنواره


دفعات مشاهده: 4659 بار   |   دفعات چاپ: 158 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

مهلت ارسال مستندات و تکمیل اظهارنامه جشنواره؛ تمدید شد.

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۸/۲۷ | 

بر اساس درخواست گسترده سازمان های شرکت کننده در جشنواره و بر اساس تصویب کمیته علمی و اجرایی جشنواره؛ مهلت ارسال مدارک، مستندات و تکمیل سند ارزیابی جشنواره تمدید شد

بر همین اساس از کلیه سازمانهای شرکت کننده در جشنواره تقاضا می گردد؛ بمنظور قرار گیری در فرایند ارزیابی و رنک سازمان های شرکت کننده اظهارنامه خود را تا پایان روز جمعه مورخ 05/آذر ماه/ 1395 در سایت جشنواره تکمیل نموده و مستندات خود را تا همین تاریخ به ایمیل جشنواره به آدرس SDHFestival@iums.ac.ir ارسال فرمایید.

با تشکر 

دبیرخانه جشنواره


دفعات مشاهده: 3770 بار   |   دفعات چاپ: 103 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 1 بار   |   0 نظر

روز دوم کارگروه ها تشکیل و سند ارزیابی جشنواره بصورت آزمایشی تکمیل شد.

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۸/۲۵ | 
در روز دوم کارگروه ها متناسب با تعداد و نوع سازمان های شرکت کننده در جشنواره تشکیل شد. و سند ارزیابی بصورت آزمایشی تکمیل گردید.
کارگروه های تشکیل شده:
 1. کارگروه وزارت راه و شهرسازی
 2. کارگروه وزارت صنعت، معدن و تجارت (سازمان ها)
 3. کارگروه وزارت صنعت، معدن و تجارت (صنایع)
 4. کارگروه رفاه 
 5. کارگروه اقتصاد و دارایی
 6. کارگروه استان قزوین
 7. کارگروه بنیاد علوی و بنیاد مستضعفان
  AWT IMAGE
  AWT IMAGE          
کارگروه استا ن قزوین                                                                 کارگروه وزارت صنعت، معدن وتجارت (صنایع )
AWT IMAGE   AWT IMAGE
کارگروه اقتصاد                                                                                           کارگروه وزارت راه و شهرسازی

دفعات مشاهده: 3750 بار   |   دفعات چاپ: 132 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

AWT IMAGE

تاریخ های مهم

 • ثبت نام و ارسال اظهارنامه: 1396/11/25
 • تاریخ برگزاری جشنواره : 1397/02/03

کتابچه جشنواره

اشتراک در خبرنامه

آدرس پست الکترونیکی دبیرخانه جشنواره :sdhfestival.ir@gmail.com

لطفاً نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه در کادر زیر وارد کنید.

آمار سایت

 • کل کاربران ثبت شده: 625 کاربر
 • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
 • میهمانان در حال بازدید: 1 کاربر
 • تمام بازدید‌ها: 210351 بازدید
 • بازدید ۲۴ ساعت قبل: 91 بازدید

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به جشنواره مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2018 All Rights Reserved | Social Determinants of Health​ Festival ​

Designed & Developed by : Yektaweb