برگزاری سمینار یک روزه در وزارت ورزش و جوانان - هفتم مهرماه 95

سمینار یک روزه مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت صبح روز هفتم مهرماه درمحل وزارت ورزش و جوانان برگزار شد .

AWT IMAGE

 این سمینار در دو نوبت صبح و عصر با حضور دکتر شعبانی بهار معاون محترم توسعه ورزش همگانی و دکتر محمد هادی ایازی معاون  محترم اجتماعی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و رییس جشنواره برگزار شد.

 درادامه دکتر کشاور محمدی دبیر علمی و دکتر مسعود مطلبی قاین دبیر اجرایی جشنواره سند ارزیابی مولفه های اجتماعی موثر سلامت و نحوه حضور سازمان ها را در جشنواره تشریح کردند.

AWT IMAGE

این سمینار در بعد از ظهر با برگزاری کارگاه آموزشی و تمرین نحوه تکمیل "ابزار سنجش و رتبه بندی مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت" در گروه های مختلف کار خود را ادامه داد.

دکتر ایازی معاون اجتماعی وزارت بهداشت ودرمان پزشکی در سمینار یک روزه مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت گفت : وزارت ورزش و جوانان در ارتقاء سطح سلامتی و نشاط اجتماعی و پیشگیری از بیمارها نقش بسیار مهی ایفاء می کند .

 دکتر ایازی، در سمینار یک روزه مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت گفت: با هزینه کم می توان کارهای بسیار بزرگی انجام داد، در این خصوص تعامل وزارت ورزش و جوانان و سایر دستگاه ها در کاهش و پیشگیری از بیماری ها بسیار مهم است.
وی توضیح داد که در سالهای گذشته بیماری های واگیر دار دلیل مرگ و میرها بودند و هم اکنون بیماری های غیر واگیر گریبانگیر مردم جهان است .
ایازی، کم تحرکی ، بیماری های ناشی از رژیم نادرست غذایی ، استفاده از دخانیات و مخدرها ، استرس ناشی از زندگی های شهری را از دلایل بیماری های غیر واگیر که منجر به فوت می شود اعلام کرد .

دکتر ایزی معاون اجتماعی وزارت بهداشت با یادآوری اینکه سازمان جهانی بهداشت بر برنامه ریزی برای کاهش مرگ و میرهای ناشی تاکید دارد؛ در این خصوص اشاره کرد و افزود: ایران نیز متعهد شده است برای کاهش بیماری های غیر واگیر اقدامات لازم را انجام دهد .

ایازی افزود: برای دستیابی به این مهم باید نقش دستگاهها را در ایجاد زمینه برای ارتقاء سطح سلامتی مردم مشخص کنیم که در این بین وزارت ورزش و جوانان از جایگاه ویژه ای برخورداراست .

معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و پزشکی در ادامه سخنانش آماری درخصوص بیماران دیابتی، فشار خونی و سرطانی ارائه کرد و توضیح داد: تعداد زیادی در آستانه ابتلا به بیماری ها هستند که می شود با انجام اموری پیشگیرانه از ابتلای آنها به بیماری ها جلوگیری کرد .

وی تعامل و همکاری مشترک با وزارت ورزش و جوانان در این راستا را بسیار مهم دانست و در این خصوص از امضاء تفاهم نامه همکاری های مشترک میان دو وزارتخانه خبر داد.

AWT IMAGE

دکتر شعبانی بهار معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر توسعه ورزش همگانی با هدف ارتقاء سطح سلامتی، این اقدام را امری بین دستگاهی دانست.
وی به بیان اینکه رئیس جمهوری در خصوص توسعه ورزش همگانی و ورزش بانوان تاکید دارند.

دکتر شعبانی بهار  در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برنامه های سایر دستگاه ها در بخش ورزش همگانی، توسعه پایدار در این حوزه را منوط به تعامل و همکاری های مشترک همه دستگاه ها اعلام کرد.
وی  با تشکر از اقدامات پیشگیرانه وزارت بهداشت و درمان که منتج به ارتقاء سطح سلامتی  است ،  افزود : این وزارتخانه   به دلیل نگاه ویژه اش به مقوله تندرستی، در خصوص پیشگیری و حوزه های موثر بر سلامت توفیقات خوبی داشته است که جای قدر شناسی دارد .
 

دکتر شعبانی بهار معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان به کارکردهای ورزش در بخش های مختلف از جمله فرهنگ ، سیاست ، اقتصاد ، عزم واتحاد  ملی ، اوقات فراغت و...  اشاره و تاکید کرد : نگاه ما به مقوله ارتقاء سلامتی با وزارت  بهداشت و درمان ، نگاه مشترکی است وبی تردید با تعامل بیشتر می توان به نتایج مطلوبی دست پیدا کرد .

AWT IMAGE

AWT IMAGE

این سمینار در بعد از ظهر با برگزاری کارگاه آموزشی  و تمرین نحوه ی تکمیل "ابزار سنجش و رتبه بندی مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت " در گروه های مختلف به کار خود ادامه داد.

AWT IMAGE

AWT IMAGE



کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 2224 بار   |   دفعات چاپ: 150 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


AWT IMAGE

تاریخ های مهم

  • ثبت نام و ارسال اظهارنامه: 1396/11/25
  • تاریخ برگزاری جشنواره : 1397/02/03

کتابچه جشنواره

اشتراک در خبرنامه

آدرس پست الکترونیکی دبیرخانه جشنواره :sdhfestival.ir@gmail.com

لطفاً نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه در کادر زیر وارد کنید.

آمار سایت

  • کل کاربران ثبت شده: 533 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
  • میهمانان در حال بازدید: 18 کاربر
  • تمام بازدید‌ها: 178725 بازدید
  • بازدید ۲۴ ساعت قبل: 109 بازدید

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به جشنواره مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2018 All Rights Reserved | Social Determinants of Health​ Festival ​

Designed & Developed by : Yektaweb